پخش کلی بهترین دان آماده مرغ تخمی

دان آماده مرغ محصولی متشکل از چندین خوراکی است که امروزه با بهترین کیفیت توسط شرکت های مجاز تولید شده و برای مرغ های تخمی و سایر طیور پرورشی تهیه می شوند و بصورت کلی پخش می گردند.
دان مرغ امروزه در کارخانه های مختلفی در سرتاسر کشور تولید می گردد که این خوراک ها با استفاده از بهترین نرم افزار ها فرموله شده اند و برای نژاد ها و گونه های مختلفی از طیور پرورشی مناسب هستند مثل دان آماده مخصوص مرغ های تخمی یا دان های تهیه شده مختص مرغ های گوشتی یا قرقاولان مولد.
هریک از این دان های آماده بخش اعظمی از نیاز مرغ تخمی را رفع می کنند سپس مرغ می تواند به تولید تخم بپردازد.

پرورش مرغ تخمی با دان مقوی

مرغ های تخمی تحت تاثیر چند عامل مهم به تولید تخم در بهترین کیفیت نائل می گردند که یکی از این عوامل سن مرغ است یعنی مرغ در سن خاصی وضعیت تخم گذاری بدی دارد و در سنی دیگر تخم های خوبی تولید می نماید، عامل بعدی نژاد است ولی مهم ترین عامل که به کیفیت تخم ها مربوط است تغذیه می باشد.
صرف نظر از سن و نژاد، تغذیه و دانی که مرغ مصرف می کند نقش بسیار مهمی در کیفیت تخم ها در آینده دارند بدین شکل که اگر جوجه از سن پایین دان خوب دریافت کند در آینده تخمگذاری اش بهترین وضعیت را دارد و حتی تخم ها بهترین کیفیت را دارند.
اگر مرغ های تخمی دان مرغوب و سرشار از ریزمغذی ها را در تمامی جیره های غذایی دریافت نمایند بی شک بهترین مرغ های مولد و تخمگذار خواهند بود.
خوب است بدانید که اکثر مرغ هایی که با استفاده از این دان ها تولید تخم می نمایند مرغ های صنعتی و سفید هستند که در زمره پرجمعیت ترین طیور تخمی بوده و بیش از هشتاد درصد تخم مرغ های موجود در بازار متعلق به این مرغ هاست.
دان های آماده که مختص این مرغ های سفید در بازار ارائه می گردند اغلب بصورت کلی پخش و توزیع شده و بصورت آنلاین هم قابل خریداری اند.
منبع: خوراک دام و طیور ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما