پخش دان مرغ و طیور گوشتی

برای طیور گوشتی و مرغ های پرورشی امروزه دان و خوراک مخصوصی وجود دارد که بصورت آماده در دسترس بوده و با استفاده از مواد مغذی گوناگون تولید شده اند و همچنین با بهترین کیفیت پخش می گردند.
امروزه برای مرغ های گوشتی و تمامی طیور پرورشی دان مقوی و غذایی سرشار از املاح معدنی تولید می گردد که هریک ازین پرندگان برحسب نژاد، سن، جنسیت و نوع تولید محصول باید از دان خاص به خودشان مصرف کنند بعنوان مثال قرقاولان می باید از دان مخصوص قرقاول استفاده کنند و مرغ های تخمگذار نیز برای اینکه تولید بیشتری داشته باشند باید از دان مخصوص خودشان مصرف نمایند.

مواد موجود در دان طیور گوشتی

مرغ ها و طیوری که با هدف تولید گوشت پرورش می یابند برای اینکه در مدت زمان معین به وزن خاصی برسند باید اول از همه نیاز های جسمی شان رفه گردد تا بدن بتواند با تامین نیازهایش رشد و نمو خوبی داشته باشد.
در این راستا دان مرغ آماده تولید شده و در آن تمامی مواد ضروری بکار فته است یعنی در این محصولات سه منبع گیاهی، حیوانی و معدنی وجود دارند و هریک ازین منابع را خوراکی های خاصی تشکیل می دهند.
منابع گیاهی موجود در دان طیور گوشتی شامل پروتئین های گیاهی می شوند و یا ویتامین هایی که از گیاهان بدست آمده اند همچون ذرت، منجاله یا سبوس.
منابع حیوانی را هم پودر گوشت یا فرآورده های لبنی و شیر تشکیل می دهند و همچنین منابع معدنی را هم آنتی بیوتیک ها یا پروبیوتیک ها و مکمل های ویتامینه تشکیل می دهند.
بطور کل این خوراکی های مغذی همه با هم در دان مرغ جمع شده اند ولی برای هر پرنده ای مقدار این مواد متفاوت بکار می رود.
در دان های آماده ای که برای طیور تولید می شود می باید حتما مواد معدنی وجود داشته باشند، برخی ازین مواد عبارتند از:
اسید های آمینه، ویتامین ها، پروتئین های گیاهی و حیوانی، نمک، مکمل های معدنی، پری بیوتیک ها و پرو بیوتیک ها، رنگدانه ها، سنگ آهک، پودر صایعات کشتارگاهی، فسفر، کلسیم، منیزیم، روی، آهن، زینک، پتاسیم و…
این مواد زمانیکه وارد بدن جوجه یا مرغ و سایر طیور می شوند موجب تامین نیازهای بدن شده و رشد و نمو به بهترین شکل ادامه پیدا می کند.
خاطر نشان شویم که این محصولات هم اکنون با بهترین کیفیت توسط مراکز پخش ارائه می گردد.
منبع: خوراک دام و طیور ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما