پخش ارزان ترین دان مرغ آماده مرغوب

مرغ های پرورشی چنانچه از دان مرغوب تغذیه کنند مطمئناً سطح کیفی تولیدات شان بهتر می گردد ازین رو امروزه این محصولات با ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت توسط مراکز معتبر پخش و بصورت آماده عرضه می شود.
دان نوعی خوراک و غذا برای مرغ ها می باشد که اگر از کیفیت بالا و از مرغوبیت خوبی برخوردار باشد می توان در مدت زمان کمی بهترین تولیدات را داشت حال فرقی ندارد ایت تولیدات تخم مرغ است یا گوشت، در هر صورت مرغ با استفاده از این دان ها می تواند تولیدات بهتری داشته باشد.
امروزه دان مرغ بصورت آماده توسط مراکز بزرگ تولید می گردد و با تامین تمامی نیاز های مرغ موجب بالا رفتن سطح کیفی تولیدات می شود.

مواد اولیه بکار رفته در دان مرغ

برای اینکه دان های آماده تولید شوند مواد اولیه گوناگونی بکار می روند که بطور کلی این منابع در سه دسته جای می گیرند:
  1. منابع معدنی
  2. منابع گیاهی
  3. منابع حیوانی
در دان ها باید منابع معدنی حتما وجود داشته باشند تا نیاز های بدنی مرغ را تامین کنند در نتیجه تخم مرغ ها یا گوشت مرغ ها از سطح کیفی خوبی برخوردار گردد. مواد معدنی شامل نمک طعام یا سنگ های آهکی و مکمل های معدنی می شود و برای تامین این مواد باید محصولات مختلفی بصورت پودر مورد استفاده قرار بگیرد.
در خصوص منابع گیاهی هم محصولاتی همچون ذرت، جو، گندم، سبوس، برنج خشک، یولاف، سویا و حتی کنجاله های دانه های روغنی استفاده می شود تا دان مرغ از پروتئین یا ویتامین و املاح معدنی دیگر سرشار شود.
منابع حیوانی نیز منابع ضروری دیگری هستند که وجودشان در دان لازم است و امکان رشد و نمو مرغ ها را فراهم می کنند، این منابع از طریق موادی همچون پودر ماهی و گوشت، پودر ضایعات کشتارگاهی، پودر استخوان یا فرآورده های شیر تامین می شود.
منابع دیگری هم به جز این سه مورد وجود دارند که شامل افزودنی های مجاز می شوند و در قالب اسید های آمینه، پروبیوتیک ها، آنتی بیوتیک ها یا رنگدانه ها مورد استفاده قرار می گیرند.
امروزه این دان ها بصورت آماده و سرشار از مواد ضروری تولید می شوند و با استفاده از مرغوب ترین مواد خوراکی تهیه می گردند و همچنین با ارزان ترین قیمت ها در اختیار پرورش دهندگان طیور قرار می گیرند.
بسیاری از مراکز و سایت های رسمی همچون سایت دام و طیور هم هم اکنون دان های مجاز و آماده را در بهترین کیفیت توزیع و پخش می نمایند که بصورت اینترنتی می توانید آنها را تهیه کنید.
منبع: خوراک دام و طیور ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما