معرفی بهترین مکمل های غذایی دان مرغ

امروزه انواع مختلفی از بهترین مکمل های غذایی جهت تغذیه مرغ های پرورشی تولید می شوند و در قالب دان های مرغوب و مقوی ارائه می گردند که در ادامه به معرفی برخی ازین مکمل ها می پردازیم.
دان مرغ محصولی تولید شده توسط مواد گیاهی و حیوانی است که به تامین احتیاجات مرغ ها و دیگر طیور پرورشی کمک می کند. در این محصولات مکمل های گوناگونی بکار می رود که این مکمل ها به تولید تخم و گوشت بیشتر منجر می شوند و روند تولید فرآورده های پروتئینه را سرعت می بخشند و علاوه بر آن سلامت مرغ ها را تضمین می کنند.
برخی از مکمل هایی که در این راستا همراه با دان مرغ عرضه می شوند را در ادامه معرفی می کنیم.

انواع مکمل دان مرغ

کنستانتره های ویژه مرغ های مادر مکمل هایی هستند که در پرورش طیور تخمی و مولد بکار می روند. این مکمل ها برای سلامت مرغ ها و همچنین تولید بیشتر تخم ضروری بوده و مصرف شان بسیار سودمند است.
این مکمل باعث می شود که مرغ ها از نظر احتیاجات غذایی به کلی تامین شوند و در روند تولید شان هم بهترین مواد اولیه مورد استفاده قرار گرفته اند.
کنستانتره های مرغ های تخمی نیز از مکمل های دیگری هستند که به روند تخمگذاری مرغ ها سرعت می بخشند. یکی دیگر از مکمل های تولید شده در این راستا مکمل های کنستانتره پیش دان هستند که علاوه بر تامین نیازهای غذایی طیور به تقویت سستم ایمنی بدن طیور کمک می کنند و برای جوجه ها هم بهترین دان محسوب می شوند. انرژِ موجود در یک کیلو گرم از این دان ها برابر است با 2900 و کلسیم موجود در آن هم نه دهم می باشد.
کنستانتره های میان دان هم همانند دیگر مکمل ها در جهت رفع نیاز های اساسی مرغ ها تولید شده اند و باعث می شوند گوشت تولید شده از مرغ ها بیشتر و کیفیت بهتری داشته باشد.
دان های استارتر هم همانطور که می دانید برای جوجه های یکروزه تهیه و تولید شده و تا سه هفتگی می تواند نیازهای جوجه ها را تامین کنند.
منبع: خوراک دام و طیور ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما