مراکز خرید دان مرغ برای طیور تخمی

برای طیور تخمی مثل مرغ های صنعتی امروزه انواع مختلفی از بهترین دان ها در جیره های غذایی شان بکار می رود که تمامی دان های مصرفی بصورت آماده عرضه می شوند و توسط مراکز معتبر قابل خریداری اند.
دان مرغ از مهم ترین عوامل تعیین کیفیت گوشت و تخم مرغ های پرورشی می باشد که امروزه این محصول با استفاده از مرغوب ترین مواد غذایی تولید می شود و برای طیور تخمی بصورت آماده ارائه می گردد.

نقش دان مرغ در پرورش طیور تخمی

دان مرغ همانطور که عنوان کردیم در پرورش طیور تخمی و تولید تخم مرغ نقشی بسیار مهم ایفا می کند و چنانچه این محصول از مواد کم کیفیت تهیه شده باشد بدون شک امر پرورش نا موفق خواهد بود و تولید تخم از جانب این طیور غیرممکن می شود و اگر هم تخمگذاری صورت گیرد، کیفیت تخم ها پایین می باشد.
امروزه برای طیور تخمی به خصوص برای مرغ های صنعتی دان و خوراکی تولید می شود که در این دان بهترین محرک های رشد بکار رفته اند و همراه با افزودنی های گوناگون خوراک طیور یک ماده غذایی ارزشمند را تشکیل می دهند.
مرغ هایی که از این دان مصرف می کنند نسبت به دیگر هم نوعان رشد سریع تری دارند و تولید تخم شان بدون اشکال تداوم می یابد اما خوب است بدانید که دان مصرفی باید بالانس شده باشد و میزان موادی که در آن بکار رفته باید در یک اندازه استاندارد مورد استفاده قرار گرفته باشند به بیانی دیگر عدم بالانس بودن دان و وجود مواد معدنی کم یا زیاد در دان موجب بروز مشکلاتی برای طیور می گردد.
بعنوان مثال اگر فسفر زیاد از اندازه در دان بکار ببریم امکان مسمومیت طیور وجود دارد و استفاده بسیار کم از پروتئین یا انرژی هم پرورش را با مشکل مواجه می سازد و تولید تخم را می کاهد.
کلسیم از مهم ترین مواد ضروری برای طیور تخمی می باشد که اگر این ماده در دان به اندازه لازم نباشد باز هم تخمگذاری متوقف می شود، یک مرغ تخمی در هر بار تولید تخم بیش از 50 درصد کلسیم بدنش را از دست می دهد پس باید در طول روز دان مغذی و سرشار از کلسیم بخورد تا بتواند روی بعد تخمگذاری داشته باشد بنابراین امروزه دان های تولید شده هم از نظر کلسیم غنی هستند و هم کلسیم بکار رفته بدون ناخالصی استفاده می گردد.
در پایان اینکه امروزه دان مرغ را می توانید بصورت آماده از طریق مراکز معتبر خریداری کنید و بصورت آماده تهیه نمایید.
منبع: خوراک دام و طیور ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما