قیمت یک کیلو دان مرغ گوشتی

راه اندازی یک واحد مرغ داری و اداره گله جوجه های گوشتی نیاز به بررسی از جنبه های مختلف دارد. همواره مسائل اقتصادی در چنین فعالیت های مهمی جزو اولویت های اول است. تغذیه یکی از بخش های مهم در پرورش گله است که قسمت قابل توجهی از هزینه ها را در بر دارد. لذا فعالان این حوزه و به ویژه کسانی که قصد شروع به کار دارند، قیمت یک کیلو دان مرغ گوشتی را از محل تولید تا مصرف همواره جویا می شوند. اما باید توجه داشت که کیفیت جیره غذایی که به مرغ داده می شود نیز باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

قیمت یک کیلو دان مرغ گوشتی

کمبود انرژی متابولیسمی در جیره موجب می شود که اعمال جیاتی بدن نظیر رشد بافت های پروتئینی به درستی و به مقدار لازم انجام نشود که کاهش وزن پرنده و به دنبال آن مشکلاتی را به همراه داشته باشد. نتیجه این امر خسارت های کلان از لحاظ اقتصادی و مهمتر از آن در بهداشت وسلامت خواهد داشت. لذا به هر قیمتی که در بازار مشاهده می کنید اعتماد نکنید و حتما آنالیز دان مرغ گوشتی را مورد بررسی قرار دهید که هم از لحاظ ارزش غذایی و هم از لحاظ هزینه به صرفه باشد.

دان مرغ گوشتی مناسب چیست؟

فرمول تهیه دان و خوراک طیور گوشتی، توسط متخصصین جیره نویسی و با استفاده از علم و تکنولوژی روز بدست می آید. علم و تجربه مخلوط کردن مواد خوراکی موجود در بازار با هدف تامین نیازهای رشد بدن مرغ گوشتی با صرف حداقل هزینه ممکن است.

نیازهای غذایی بدن مرغ گوشتی در طول دوره ی پرورش، متغیر است. مثلا در هفته های اول رشد طیور بدن آن ها به مواد پروتینی بیشتری نیاز دارد و در دوره ی پایانی رشد، به تامین انرژی نیازمند است.

دان مرغ گوشتی مناسب دانی است که در درجه اول موجب افزایش وزن جوجه ها و در نیجه بالا رفتن راندمان اقتصادی مرغداران گردد. این دان ها حاوی مواد با کیفیت با بهترین و کامل ترین مواد مورد نیاز مرغ های گوشتی است.

قیمت یک کیلو دان مرغ گوشتی

 

قیمت یک کیلو دان مرغ گوشتی

دان مرغ گوشتی به نسبت نوسانات بازار تقریبا هر روز تغییر می کند و برای اطلاعات بیشتر باید به صورت حضوری، به فروشگاه های این محصول سر زد یا با اطلاع یابی از سایت های مختلف فروش اینترنتی از نرخ روز آن مطلع شد.

در سایت های فروش دان مرغ گوشتی بسته به کیفیت دان، برند سازنده و عوامل تاثیرگذار دیگر هر روز قیمت ها  به روز رسانی می شود و نرخ آن بر حسب یک کیلوگرم محاسبه می شود تا خریدار، راحت تر بتواند محصول مورد نظر خود را تهیه و مورد  مصرف طیور قرار دهد.

قیمت یک کیلو دان مرغ گوشتی

خرید عمده دان مرغ گوشتی

تجربه نشان داده که استفاده از دان مرغ در تامین خوراک طیور، بویژه برای مرغ های گوشتی بازدهی خوبی داشته است و موجب بالا رفتن ضزیب تبدیل غذایی می گردد که در نهایت افزایش چشمگیر راندمان اقتصادی را موجب می شود.

با توجه به مصرف بالا دان به خاطر تیراژ بالای پرورش مرغ گوشتی، بهترین روش تهیه دان خرید بصورت عمده می باشد تا صرف هزینه ی کمتری را مرغ داران گرامی متحمل شوند.

حرید عمده دان مرغ گوشتی از دو روش زیر انجام می گیرد:

  • مراجعه به نمایندگی های فروش
  • مراجعه به سایت های اینترنتی معتبر

قیمت یک کیلو دان مرغ گوشتی

ویژگی های دان مرغ گوشتی

ترکیبات هر دان  تولیدی طیور، به نوع هدف تولید (گوشتی و تخم گذار) بستگی دارد. برای پرورش مرغ گوشتی خوب با طعم عالی و زود پروار شدن، نیاز به استفاده  مداوم از دان  و خوراک مخصوص پرورش مرغ گوشتی است.

هر تولید کننده با توجه به نیاز بدنی مرغ، فرمول و ترکیبات تخصصی برای آن را رعایت می کند که برای رشد بهتر مرغ های گوشتی بیشتر به تامین غذایی پروتئین نیاز است تا تامین انرژی.

یکی از ویژگی های بارز دان مرغ گوشتی علاوه بر تامین کلیه احتیاجات جوجه ها، اقتصادی بودن آن است که باعث رونق بیشتر کسب و کار مرغداران گشته است.

همین ویژگی ها منحصر به فرد این محصول موجب افزایش استقبال بی نظیر پرورش دهندگان مرغ شده است. از ویژگی های دان مرغ گوشتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • حاوی مواد مغذی
  • دارنده انواع ویتامین ها و پروتئین ها
  • کیفیت مرغوب از لحاظ فیزیکی و شیمیایی
  • عاری از هرگونه آلودگی و بیماری
  • و غیره

قیمت یک کیلو دان مرغ گوشتی

تولیدکنندگان دان مرغ گوشتی

مصرف دان مرغ بنا به هدف تولید، تغییر می کند که تولید کنندگان به این امر واقف هستند و در تهیه دان این نکته را لحاظ می کنند.

مرغ های گوشتی برای این که به رشد مطلوب در مدت زمان کوتاه تری برسند، بیشتر نیاز به پروتئین و اسید های آمینه دارند. تولیدکننده با علم به این قضیه، دان مرغی که دارای پروتئین بیشتر نسبت به تامین انرژی است تهیه کرده و در دسترس مرغ داران قرار می دهد و اگر تناسب پروتئین و انرژی در دان  مرغ گوشتی رعایت نشود، طیور به وزن مطلوب نمی رسند.

تولیدکنندگان دان مرغ گوشتی تدوین و ترکیب جیره غذایی که بتواند تمامی مواد مورد نیاز آن ها را تامین گرداند را به طور گسترده ای تهیه می کند و با بهترین کیفیت به بازار داخلی و خارجی عرضه می دارند.

قیمت یک کیلو دان مرغ گوشتی

 

مراکز فروش دان مرغ گوشتی

استفاده از دان مخصوص مرغ گوشتی، باعث رشد متناسب طیور گوشتی و وزن گرفتن خوب در زمان کمتر می شود که مرغ داران را به تهیه مداوم آن ترغیب می کند.

 فروش دان مرغ گوشتی، مانند فروش دیگر اقلام خوراک طیور با بهترین کیفیت، در مراکز فروش معتبر صورت می پذیرد که بصورت حضوری یا آنلاین  انجام می شود.

دان های مرغ، در کیفیت های مختلف و خاصیت های متفاوت تولید می شود که در تعیین قیمت آن نقش بسزایی دارد. بیشترین میزان فروش دان مرغ به دان مرغ های گوشتی اختصاص دارد.

 

قیمت یک کیلو دان مرغ گوشتی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما