قیمت دان پلت مرغ تخمگذار و گوشتی

دان پلت مرغ تخمگذار چیست و استفاده از آن چه تاثیری بر رشد طیوردارد از مهمترین مسائل مرغداران است و یکی دیگر از دقدقه های مرغداران آشنایی  با انواع دان پلت مرغ تخمگذازر بوده و تفاوت بین آنها و چگونگی تهیه عمده این محصول می باشد و همچنین دریافت قیمت روزانه آن است

دان پلت مرغ تخمگذار و گوشتی چیست؟

دان پلت که همان خوراک آماده طیور نیز گفته می شود. در خیلی از نقاط کشور هنوز از روش تغذیه دستی برای پرورش مرغ استفاده می شود ولی در بیشتر مناطق با آگاهی و شناختی که از مزایای استفاده از پلت دارند؛ پرورش دهندگان مرغ (تخم گذار و گوشتی) سعی در استفاده از این محصول را دارند تا بتوانند با استفاده از این محصول، مرغ های پرورشی شان از رشد بهتر و گوشت و تخم مطلوب تر با طعم بهتر بر خوردار شوند.

استفاده از دان پلت مرغ تخم گذار و گوشتی به خاطر بهداشتی بودن دان و کامل و مغذی بودن، از نظر تامین پروتئین برای مرغ های گوشتی و تامین انرژی برای مرغ های تخم گذار، باعث پایین آمدن آمار تلفات در پرورش و بازدهی و عملکرد بهتر در کیفیت گوشت و تخم مرغ شود.

قیمت دان پلت مرغ تخمگذار و گوشتی

یکی از عوامل موثر در تعیین قیمت دان پلت مرغ تخم گذار و گوشتی، کیفیت دان پلت و ترکیباتی که برای مغذی کردن و مطلوب تر شدن دان از آن ها استفاده می شود، بستگی دارد.

همچنین نوع و مقدار مصرف و افزودنی های دان با توجه به سن مرغ و نوع  بهره برداری مشخص می گردد که قیمت پلت  رابطه ی تنگاتنگی با این موضوع دارد.

قیمت دان پلت  در مقدار کم شاید زیاد مهم نباشد و زیاد به چشم نیاید، ولی در ابعاد و توناژ بالا خیلی مهم است که مرغداران علاوه بر کیفیت دان به این مبحث توجه خاص دارند.

امروزه سایت های اینترنتی متعددی وجود دارند که به مطلع شدن مرغداران از آخرین قیمت دان پلت برای انواع مرغ ها، کمک بسیاری کرده است.

قیمت دان پلت مرغ تخمگذار

خرید عمده دان پلت مرغ تخمگذار و گوشتی

بهترین نوع خرید برای مرغداری ها تا با صرف هزینه کمتر به محصول با کیفیت تر برسند، خرید به صورت عمده و بدون واسطه و مستقیم از تولید کننده است که هم برای فروشنده دان  و تولید کننده و هم برای پرورش دهنده مرغ بسیار مورد پسند است.

خرید دان پلت  مرغ تخم گذار و گوشتی از طریق مراجعه به سایت های مختلف فروش به صورت آنلاین در دسترس آسان تر مرغداران صنعتی قرار می گیرد و با توجه به نوع محصول، سفارش خود را اینترنتی ثبت کرده و در اسرع وقت دریافت می کنند.

ویژگی ها دان پلت مرغ تخمگذار و گوشتی

یکی از مهم ترین ویژگی های دان پلت که اهمیت فراوانی دارد، کاهش خطا در تولید دان می توان معرفی کرد. با فرموله شدن دان پلت، مرغداران ، نیاز به خوراک ارزان  و با کیفیت را حل کرده با توجه به ظن و گمان اشتباهی که سعی در مسموم کردن ذهن شان داشتند، اقدام به مصرف دان پلت کردند.

استفاده مرغداران از دان پلت، مصرف انرژی جهت خوراک خوردن مرغ را کاهش می دهد و این انرژی صرف رشد بهتر و افزایش وزن مرغ گوشتی شده و روند افزایش تخمگذاری مرغ های تخم گذار را شامل شده است که این ویژگی ها را می توان به استفاده از دان پلت نسبت داد.

ویژگی های منحصر به فرد و مزایای متعدد دان پلت موجب استفاده روزافزون از این محصول توسط مزغداران گشته که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • خوش خوراکی بیشتر
  • افزایش قابلیت هضم پذیری
  • بالا بردن ضریب تبدیل غذایی
  • افزایش راندمان تولیدی در زمان کمتر
  • یکنواختی استفاده از دان و رشد جوجه ها
  • کاهش گرد و غبار و بیماری ها
  • و غیره

 

ویژگی ها دان پلت مرغ تخمگذار

انواع دان پلت مرغ

دان پلت مرغ بنا به نوع مصرف و کیفیت با هم متفاوت است و برای روز های اول جوجه ی متولد شده بهتر است از پلت های خرد شده استفاده شود تا جوجه ها راحت تر از آن استفاده کنند و هضم آسان تری داشته باشند.

دان پلت مرغ پ، که به صورت رشته ای تولید می شود با فشرده کردن منابع غذایی گوناگون (ذرت و سویا و …)، منابع حیوانی (پودر صدف و استخوان و …) و منابع معدنی (کلسیم ،منیزیم و …) است که به صورت یکنواخت در تمام قسمت های پلت یافت می شود تا تمام نیاز مرغ ها را اعم از نیاز های پروتینی و نیاز های انرژی را به صورت یکدست تامین کند.

انواع دان پلت براساس نوع جوجه:

تولید کنندگان دان پلت مرغ تخمگذار و گوشتی

 وجود فنون و تکنولوژی جدید آمیخته با تجربه، باعث شده که دان پلت با فرموله  عالی و ترکیبات مناسب وارد بازار شده و متقاضیان زیادی را از آن خود کند تا علاوه بر به صرفه بودن از نظر اقتصادی، تمامی نیازهای مرغ های گوشتی و تخم گذار را فراهم کند.

کارخانه هایی که تولیدشان مختص به تهیه خوراک طیور و دان و پلت می باشد، ترکیبات غذایی مربوط به پرورش مرغ تخم گذار و گوشتی را تولید می کنند که شامل مواد بسیار مغذی است که نیاز های جسمی و رشدی پرنده را تامین می کند و مرغداران به سادگی می توانند دان پلت را از مارکت های اینترنتی و فروشگاه های که مستقیم توسط تولید کنندگان وارد بازار می شود تهیه کنند و مورد مصرف طیور قرار دهند.

بازار فروش دان پلت مرغ تخمگذار و گوشتی

در سال های اخیر کمتر کسی به ارزش پلت و جایگاه ویژه آن در صنعت طیور پی نبرده و مرغداران با علم به این موضوع بازار فروش داغ این محصول را موجب شده اند.

کیفیت و نوع ترکیبات تشکیل دهنده ی دان پلت مرغ تخم گذار و گوشتی، روی قیمت آن تآثیر مستقیم دارد. هر چه کیفیت دان پلت بالاتر باشد به طور متداول سیر صعودی قیمت را هم می شود، مشاهده کرد.

بازار فروش دان پلت مرغ تخم گذار و گوشتی، بسته به نوع هدف و همچنین مقدار مصرفی  و سفارش آن توسط مرغداران و نوسانات بازار ، نرخ آن آن به روز شده و تعیین می شود.

بازار فروش دان پلت از طریق روش های زیر در دسترس مشتریان قرار گرفته است:

  • شرکت های تولیدی و فروشگاه ها
  • نمایندگی ها مجاز درون هر شهر
  • مراکز اینترنتی معتبر

دان پلت مرغ تخمگذار و گوشتی

صادرات دان پلت مرغ تخمگذار و گوشتی

انواع محصولات ایران، همواره علاقه مندان خاص خود را در کشورهای اروپایی و آسیایی به ویژه کشورهای همسایه داشته که دان پلت مرغ تخم گذار و گوشتی نیز از جمله این محصولات بشمار می رود.

تولید کنندگان با به کارگیری شم اقتصادی، برای بالا بردن سوددهی بیشتر تولیدی شان می توانند با بالا بردن سطح کیفیت و ارائه قیمت مناسب بر روی صادرات این محصول تمرکز کرده و بازار خوبی برای فروش محصولات خود فراهم کنند و باعث ارز آوری در داخل کشور شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما