فروش عمده دان مرغ و طیور پرورشی

دان طیور و مرغ های پرورشی از محصولاتی هستند که در روند تولید گوشت طیور و همچنین کیفیت این محصولات پروتئینه نقش مهمی ایفا می کنند و اغلب بصورت عمده با بهترین کیفیت بفروش می رسند.
مرغ ها و طیور پرورشی گوشتی یا تخمگذار برای اینکه بتوانند رشد خوبی داشته باشند و تولید بهتری از خود نشان دهند باید از تغذیه مناسب و مغذی بهره مند گردند و نیازهای اصلی بدنی شان را تامین سازند که این نیازها را با دان مرغ تامین می کنند ولی اگر دان مصرفی شان کیفیت خوب نداشته باشد و از املاح معدنی کافی برخوردار نباشد، مرغ ها و طیور پرورشی در هر نوعی که باشند با کمبود مواجه خواهند شد و تولید بدی از خود نشان می دهند و حتی ممکن است خود دچار بیماری شوند و بخاطر کمبود مواد مغذی و معدنی از بین بروند بنابراین دان مرغ و طیور نقش بسیار مهم در پرورش مرغ و تولید گوشت یا تخم دارد.

تولید دان مرغ و طیور پرورشی

پرندگان مختلفی بعنوان طیور پرورشی مورد نگهداری قرار می گیرند که از بلدرچین و بوقلمون گرفته تا مرغ و قرقاول و دیگر طیور پرورشی همه و همه برای بقا و تولید محصول بهتر به دان مرغ مخصوص به خود نیاز دارند یعنی هریک ازین پرنده ها به دان خاصی نیاز داشته و برای اینکه بتوانند در تولید محصول بهترین عملکرد را داشته باشند باید از بهترین دان استفاده نمایند به همین خاطر امروزه کارخانه های تولید کننده دان به تولید انواع مختلفی از دان های مورد نیاز مشغولند و دان مرغ، دان قرقاول، دان بلدرچین و دیگر طیور پرورشی را تولید می کنند.
در تولید این محصولات باید بهترین مواد بکار روند و بهترین تجهیزات باید در این راستا استفاده شوند تا دان تولید شده در نوع ممتاز و درجه یک محسوب شود و طیور با مصرف آنها بتوانند بهترین تخم، گوشت و جوجه را تولید نمایند.
دان های تولید شده نیز بسته به نوع محصولی که قرار است از طیور تولید شود دارای فرمول متفاوتی اند یعنی مرغ های تخمگذار دارای دان خاص به خودشان هستند و مرغ های گوشتی یا جوجه های چند روزه مرغ هریک از دان جداگانه ای استفاده باید بکنند چراکه طیور در هر سنی به ماده خاصی نیاز مبرم دارند و برای تولید محصولات مختلف مواد معدنی متفاوتی را بدن شان نیاز دارد مثلا مرغ های تخمگذار به کلسیم بیش از هر ماده دیگری نیاز دارند و باید در دان شان از پودر استخوان یا صدف معدنی استفاده شود تا کلسیم شان تامین گردد.
خوب است بدانید در تولید دان برای طیور پرورشی چه مرغ و چه قرقاول و بلدرچین باید مکمل های معدنی بکار روند و برای اینکه کیفیت این دان ها حفظ شود باید افزودنی های خوراک در دان استفاده شوند.
افزودنی ها در دان موجب حفظ کیفیت شده و از طریق کشتن قارچ ها این کیفیت را حفظ می کنند و همچنین با استفاده ازین افزودنی ها می توان دان مرغ و طیور را در بهترین سطح کیفیت نگه داشت و از نظر وجود مواد معدنی دان را غنی کرد.
لازم به ذکر است که امروزه این نوع دان های باکیفیت در ایران برای تمامی طیور تولید می شوند و بصورت عمده و کلی بفروش می رسند.
منبع: خوراک دام و طیور ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما