فروش دان مرغ تخمگذار و گوشتی اعلا

دان و خوراکی که برای جیره های غذایی مرغ های گوشتی و تخمگذار تولید می شوند همگی از چندین ماده ارزشمند غذایی تهیه شده اند که بصورت فله ای یا بسته بندی بفروش می رسند و در کیفیت اعلا عرضه می گردند.
دان مرغ محصولی بدست آمده از چندین ماده ارزشمند غذایی می باشد که با استفاده از دستگاه های گوناگون در اشکال گوناگونی همچون پلت یا پودر عرضه می شود.
این خوراک مقوی برای مرغ های گوشتی و همچنین مرغ های تخمگذار موجب تولید بهتر شان می گردد و از نظر کمی هم سطح تولیدات را بالا می برد بطوریکه مرغ ها بعد از مصرف چند دوره دان آماده رشد چشمگیری داشته و در تولید تخم بهترین وضعیت را پیدا می کنند.
امروزه دان های اعلا و مرغوب بصورت آنلاین عرضه می گردند و بصورت کلی یا جزئی بفروش می رسند و برای مرغداری ها و پرورش دهندگان مرغ های گوشتی و تخمی در قیمتی مناسب ارائه می گردند.

مواد موجود در دان مرغ اعلا

در دان مرغ مرغوب مواد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که یکی ازین مواد دانه های غلات هستند و بصورت پودر و آسیاب شده عرضه می شوند.
ذرت زرد به خاطر انرژی و کالری بالایی که دارد در دان مرغ بکار می رود و بعنوان تامین کننده انرژی مرغ های گوشتی و تخمگذار شناخته می شود.
در هر کیلوگرم دانه ذرت زرد حدودا 3300 کبلو کالری انرژی متابولیسمی موجود است که این میزان بسیار بالاست و وجودش در دان مرغ ضروری می باشد.
کنجاله سویا ماده دیگری است که در دان مرغ بکار رفته و از منبع های غنی پروتئینه محسوب می شود و پروتئین گیاهی مرغ ها را تامین می نماید.
گندم نیز همانند دانه های ذرت زرد بهترین منابع تامین کننده انرژی هستند که با یکدیگر انرژی کافی را تامین نموده و موجب تولیدات بهتر مرغ ها می گردند البته جو نیز همانند این دو دانه مغذی مورد استفاده قرار می گیرد و به خاطر سلولز بالایش بصورت کم در دان بکار می رود و انرژی خوبی هم در خود ذخیره دارد.
سبوس ها، پودر ماهی یا پودر گوشت هم از دیگر مواد بکار رفته در دان مرغوب و اعلا می باشد و هریک به نوعی برخی از نیازهای طیور را مرتفع می سازند.
سورگوم هم یک منبع انرژی است که در تهیه دان مرغ بکار رفته ولی بخاطر وجود ارزش ضدتغذیه ای بصورت محدود کاربرد دارد و پروتئین خوبی هم در خود ذخیره دارد.
منبع: خوراک دام و طیور ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما