عرضه مرغوب ترین دان مرغ پرورشی

انواع مختلفی از مرغوب ترین محصولات با استفاده از مواد اولیه مغذی برای خوراک دهی به مرغ های پرورشی تولید می گردند که بعنوان مقوی ترین دان مرغ شناخته شده و برای جیره بندی طیور پرورشی عرضه می شوند.
مرغ های پرورشی پرنده هایی هستند که با بهترین دان مرغ امروزه در مراکز و مرغداری های معتبر و مجاز پرورش می یابند و در جهت تولید گوشت با مجهزترین امکانات پرورش می یابند. این طیور پرورشی اگرچه از نژادهایی برتر انتخاب شده اند ولی باید حتما از خوراک و جیره هایی مناسب و متعادل بهره مند گردند تا بتوانند به خوبی رشد و نمو داشته باشند به همین خاطر انواع مختلفی از بهترین خوراک ها بصورت بالانس شده تولید می شوند که مرغ های پرورشی با مصرف این دان های مرغوب می توانند رشدی با سرعت بیشتر داشته باشند و از نظر کیفیتی هم گوشتی با مرغوب ترین کیفیت تولید نمایند.

ترکیبات مرغوب ترین دان مرغ پرورشی

دان مرغ پرورشی همانطور که گفتیم باید از مرغوب ترین کیفیت برخوردار باشد تا در راستای تولید گوشت بتواند بهترین اثر بخشی را روی مرغ ها داشته باشد به همین علت بیشتر شرکت های تولید کننده دان با استفاده از مواد اولیه عالی و ترکیبات مغذی دست به تولید خوراک و دان باکیفیت زده اند.
دان های تولید شده هم از نظر تعادل مواد معدنی بالانس هستند و هم به تناسب سن و جنس و نژاد طیور فرموله شده اند بدین صورت که برای تهیه این محصولات بهترین غلات مصرف می شوند و علاوه بر آن از منابع و ذخایر پروتئینه با منشا گیاهی و حیوانی استفاده می نمایند بعنوان مثال برای تامین پروتئین با منشا گیاهی از کنجاله و سبوس، برای تامین پروتئین با منشا حیوانی از پودر گوشت و استخوان استفاده می شود و همچنین برای اینکه مرغ ها بتوانند از نظر کلسیم و دیگر املاح معدنی بهتر بی نیاز گردند از صدف های معدنی که منبع خالص کلسیم اند بکار می برند یا از مولتی ویتامین و مکمل های دیگر در تولید دان استفاده می کنند.
درکل تولید دان مرغ امروزه با مجهزترین دستگاه ها صورت می گیرد و در روند تولید مرغوب ترین مواد اولیه خوراکی کاربرد دارند و همچنین امروزه این دان های اعلا بصورت عمده در تمامی نقاط کشور عرضه می گردند.
منبع: خوراک دام و طیور ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما