عرضه دان مرغ و خوراک طیور تخمگذار

دان مرغ یک خوراک و ماده غذایی متشکل از ریزمغذیها، پروتئین، ویتامین، اسید چرب و غیره است که درحال حاضر برای طیور تخمگذار در فارم های تخمی تهیه می گردد و بصورت بسته بندی یا فله ای عرضه می شود.
دان مرغ غذایی آماده است که در جیره های غذایی طیور تخمگذار یا گوشتی بکار رفته و از درجات کیفی گوناگونی برخوردار است که این درجات کیفی بسته به مواد اولیه خوراکی در دان مرغ متفاوت می باشند یعنی اینکه ممکن است محصولی برای طیور تخمی تولید شود که کیفیتش بسیار بالاست بنابراین کیفیت بالای این خوراک مدیون مواد اولیه مرغوبی است که در تولید دان نقش داشته و برعکس آن هم وجود دارد یعنی دان مرغی ممکن است کم کیفیت باشد و این بخاطر عدم وجود مواد عالی ست که در تولید دان نقش داشته اند.
بطور کلی دان مرغ امروزه در چندین نوع متفاوت تولید و توزیع می گردد که برای خرید بهترین دان مرغ با بهترین سطح کیفی باید به مراکز عرضه کننده معتبر مراجعه نمایید، درصورت خرید دان مرغ از مراکز محلی و غیرمجاز بی شک محصول کم کیفیت است و حتی برای سلامت طیور خطرساز خواهد بود.

تولید دان و خوراک طیور تخمگذار

دان و خوراک های گوناگونی امروزه برای طیور تخمگذار همچون مرغ های صنعتی تولید می شوند که در روند تولید این محصولات چندین ماده اولیه و خوراکی یا غیرخوراکی با منشا معدنی نقش دارند.
این مواد اولیه که تشکیل دهنده دان آماده هستند با یکدیگر سودمند واقع می گردند و به تنهایی هیچ ارزشی برای مرغ ها ندارند یعنی باید تمامی این مواد در یک حد مناسب با هم ترکیب گردند و بصورت یکجا توسط مرغ های تخمگذار استفاده شوند.
زمانیکه طیور تخمی این مواد ترکیب شده را بصورت یکجا مصرف می کنند بدن شان حجم زیادی از مواد مغذی را دریافت می کند بنابراین باید دان های مصرف شده بالانس باشند یعنی هر ماده مغذی به اندازه مورد نیاز طیور در دان بکار رفته باشد در غیراینصورت ورود حجم بیش از حد از مواد مغذی مسمومیت و مرگ طیور را در پی دارد.
با توجه به مطالبی که گفتیم در می یابیم که دان مرغ خوب باید به اندازه استاندارد از مواد معدنی و مغذی داشته باشد که برای رسیدن به این مهم نوعی نرم افزار ساخته شده و با آن می توان مواد مورد نیاز هر یک از نژادهای مرغ ها را محاسبه کرد.
خوب است بدانید که طیور تخمگذار امروزه با کمک همین نرم افزار ها بهترین خوراک و دان را دریافت می کنند و تخم هایی با بهترین اندازه و کیفیت تولید می نمایند.
عرضه دان مرغ
منبع: خوراک دام و طیور ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما