عرضه دان مرغ برای مرغ های تخمگذار

برای مرغ های تخمگذار و سایر طیو تخمی امروزه دان های مخصوصی عرضه می گردد که مواد بکار رفته در این دان ها به تولید تخم بهتر و بیشتر منجر می شوند.
مرغ های تخمگذار پرندگانی هستند که از جمعیت نسبتاً بالایی در سرتاسر دنیا برخوردارند و بیشتر شان هم بصورت ماشینی و صنعتی پرورش می یابند و تخم هایی سفید رنگ موسوم به تخم مرغ های ماشینی تولید می نمایند.
این مرغ ها به خاطر تولید منابع سرشار از پروتئن بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و برای اینکه سطح تولیدات شان در بهترین رتبه و جایگاه باشد از دان های مخصوصی استفاده می کنند.
دان های مصرف شده نیز دارای بهترین ریزمغذی ها هستند و با کمک این غذای مقوی تمامی احتیاجات ضروری شان را تامین می کنند سپس به تولید بهترین تخم مرغ ها نائل می گردند.

دان مرغ تخمی

مرغ های تخمی از دان هایی استفاده می کنند که این دان ها توسط نرم افزار های پیشرفته فرموله می شوند. اگر میزان مواد بکار رفته در آنها کم و زیاد باشد مرغ ها ممکن است در تولید تخم توقف داشته باشند و حتی امکان مرگ و میر و مسمومیت شان هم بسیار بالاست.
بعنوان مثال وجود نمک بیش از اندازه در دان به مسمومیت مرغ منجر می شود و یا اینکه اگر در دان پروتئین و انرژی کمی وجود داشته باشد مرغ نمی تواند انرژی کافی جهت تولید تخم را تامین کند و تخم ها کم کیفیت شده و حتی اندازه کوچکتری بدست می آورند.
بر این اساس در می یابیم که دان مرغ نقش پررنگی در تولید تخم دارد به همین خاطر در فرآیند تولید و در خط ولید این محصولات باکیفیت ترین و سالم ترین مواد اولیه بکار می روند و با بهترین قیمت ها عرضه می گردند.
منبع: خوراک دام و طیور ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما