عرضه دان مرغ با کیفیت عالی

دان مرغ با کیفیتی عالی امروزه در بهترین مراکز و شرکت های تولیدی تهیه می گردد و با قیمت مناسب به بازار عرضه می شود.
مرغ ها پرنده هایی هستند که در تمامی نقاط دنیا بعنوان اصلی ترین منابع گوشت سفید طیور شناخته می شوند و همانطور که ما برای رفع نیاز های اساسی مان به غذا و مواد مغذی نیاز داریم، مرغ های پرورشی هم برای رفع نیازهای اساسی شان به دان مرغوب با کیفیت عالی محتاج می باشند بنابراین امروزه انواع مختلفی از مواد خوراکی باهم ترکیب می گردند و در کارخانه های تولیدی دان مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین بصورت عمده عرضه می شوند.

مواد تشکیل دهنده دان مرغ اعلا

دان مرغ از مواد مختلفی تشکیل می شود و در خط تولید ده ها ماده خوراکی اولیه در هم ترکیب می گردند و یک دان باکیفیت را تشکیل می دهند. یکی از مواد ضروری که باید در تولید دان مرغ بکار رود سبوس می باشد.
سبوس همان پوسته هایی است که به دور مغز غلات چسبیده و سرشار از فیبر و ویتامین می باشد. سبوس ها برای تولید دان مرغ بهترین ماده تامین کننده فیبر و چربی های مجاز است و مصرف بالایی در تولید خوراک دارد.
کنجاله ها هم از دیگر مواد بکار رفته در دان مرغ هستند که در واقع واحد هایی بنام اسیدآمینه را در خود دارند و در اصل این واحد ها از پروتئین موجود در کنجاله ها بدست می آیند. کنجاله ها با وارد ساختن حجم زیادی پروتئین برای مرغ ها حکم داروی چاق کننده را دارند و باعث می شوند طیور پرورشی و گوشتی بهترین رشد و نمو را داشته باشند.
مواد بسیار زیاد دیگری هم در تولید دان مرغ مورد استفاده قرار می گیرند مثل دانه غلات، ضایعات کشتارگاهی، ضایعات کشاورزی، پودر استخوان، مکمل های ویتامینه، یونجه و کاه و دیگر منابع گیاهی.
منبع: خوراک دام و طیور ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما