سایت عرضه کننده بهترین دان مرغ پرورشی

دان مرغ غذایی مقوی است که برای طیور پرورشی گوشتی یا تخمگذار تهیه شده است و با بهترین درجه ی کیفی بوسیله سایت های عرضه کننده خوراک به فروش می رسد.
مرغ ها و سایر پرندگان پرورشی برای تولیدات بیشتر و بهتر اغلب از خوراک و دان مخصوص به خود مصرف می کنند به بیانی دیگر پرورش دهندگان طیور پرورشی مثل مرغ های گوشتی با استفاده از دان مرغ آماده به پرورش و تکثیر این مرغ ها می پردازند البته دان مرغ گونه های متنوعی دارد که هریک برای دوره زمانی خاصی از رشد مرغ مناسبند.

بهترین دان مرغ

برخی از دان های عرضه شده در بازار با نام استارتر توسط سایت های عرضه کننده خوراک بفروش می رسند که این محصولات برای جوجه های چند روزه مناسب بوده و تا بیست و یکمین روز از عمر جوجه ها باید از این دان استفاده کرد و بعد از آن از پیش دان استفاده نمود.
بطور کلی دان مرغ مرغوب و عالی چندین ویژگی باید داشته باشد که اولین ویژگی اش این است که با سن پرنده تناسب داشته باشد، همانند دان های استارتر که اگر برای مرغ های یکساله استفاده نمایید مرغ ها تولیدات خوبی نخواهند داشت چراکه در هر سنی مواد خاصی نیاز دارند.
دومین عامل نوع طیور پرورشی می باشد یعنی مرغ ها از دان خاص خودشان برخوردارند و هیچگاه نمی توانند از دان قرقاول یا بلدرچین گوشتی برای خوراک دهی مرغ های تخمگذار استفاده نمود.
عامل بعدی که مهمترین عامل هم می باشد مواد موجود در دان است یعنی اگر در دان مواد معدنی و مغذی به میزان کافی و استاندارد بکار رفته باشد می توان گفت دان از بهترین کیفیت برخوردار است اما اگر مواد تناسب نداشته باشند و بالانس نباشند کیفیت دان کاهش می یابد حتی اگر یک ماده معدنی در دان بیش از اندازه بکار رود به مسمومیت مرغ منجر می گردد.
در این راستا برخی از سایت های عرضه کننده خوراک دام و طیور و فرآورده های گوشتی بهترین دان مرغ را عرضه می کنند مثل سایت دام و طیور که انواع مختلفی ازین نوع محصولات را همراه با مرغوب ترین خوراک های دامی بدست مشتریان می رساند.
منبع: خوراک دام و طیور ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما