آراد برندینگ
خانه / دان مرغ طیور / خرید دان مرغ و خوراک طیور گوشتی

خرید دان مرغ و خوراک طیور گوشتی

دان مرغ و خوراک طیور گوشتی مهمترین عامل تعیین کننده کیفیت گوشت طیور می باشد که در کنترل پرورش دهندگان می باشد ازین رو امروزه این محصولات با بهترین کیفیت تولید شده و بصورت عمده قابل خریداری می باشند.
در پرورش طیور گوشتی همچون مرغ های گوشتی ماشینی یا صنعتی عوامل مختلفی وجود دارند که منجر به کم کیفیتی یا ارتقای کیفیت گوشت می گردند، برخی ازین عوامل از دسترس پرورش دهندگان خارج است و به خود طیور بستگی دارد مثل سن یا نژاد اما برخی از عوامل وجود دارند که به شیوه های پرورشی مربوط می شوند و در کنترل پرورش دهندگان هستند که در ادامه این عوامل را ذکر می کنیم.

نقش دان و خوراک طیور در تولید گوشت

همانطور که مستحضر شدید برخی از ملاک ها وجود دارند که تحت کنترل پرورش دهندگان هستند و می توان با رعایت شان کیفیت گوشت تولید شده را ارتقا داد مثل خوراک طیور گوشتی.
دان مرغ و خوراکی که برای مرغ های گوشتی یا سایر طیور پرورشی بکار می رود از مهم ترین عوامل هستند که باعث بهتر شدن سطح کیفی گوشت می گردند به همین خاطر امر تولید خوراک بسیار مهم تلقی شده و اغلب تولید کننده ها با استفاده از مواد مرغوب سعی بر تولید باکیفیت ترین دان دارند.
این مراکز تولیدی برای اینکه بتوانند بهترین محصول را وارد بازار سازند ابتدا مرغوب ترین مواد اولیه را تهیه می کنند که برخی ازین مواد عبارتند از:
  • کنجاله دانه روغنی
  • سبوس
  • غلات
  • پودر گوشت و ضایعات کشتارگاهی
  • ضایعات کشاورزی
  • مکمل های معدنی
  • افزودنی ها
  • منابع معدنی
این مواد توسط کارخانه های تولیدی دان با هم ترکیب شده و با اشکالی همچون پلت یا استوانه ای و پودری به بازار روانه می گردند.
همانطور که گفتیم مراکز تولیدی برای تولید بهترین دان مرغ باید از بهترین مواد اولیه استفاده کنند اما شاید این سوال برای تان پیش آید که دان مرغ اعلا چه نقشی روی کیفیت گوشت تولید شده دارد؟ یا چگونه موجب ارتقای کیفی گوشت می شود؟
برای اینکه مرغ های گوشتی یا سایر طیور بتوانند تولید محصول داشته باشند باید ابتدا نیازهای خودشان را برطرف کنند یعنی نیاز های جسمی و ضروری شان را که این نیاز ها شامل نیاز به پروتئین، نیاز به انرژی، نیاز به ویتامین، نیاز به وجود مواد مغذی برای حفظ سلامت شان، نیاز به آهن و نیاز به املاح دیگر می شوند.
حال اگر مرغ بتواند این نیاز ها را تامین کند نوبت به تولید محصول خوب می رسد یعنی تا وقتیکه این دسته از نیازها رفع نگردند از محصول با کیفیت خبری نیست بنابراین باید دان سرشار از این مواد باشد تا مرغ با مصرفش نیازهایش را رفع نموده و مرغوب ترین گوشت را تولید کند.
تامین این مواد از طریق دان امکان پذیر است پس می توانیم بگوییم دان و تغذیه مرغ ها یا دیگر طیور گوشتی تنها عامل اصلی در تعیین کیفیت گوشت به حساب می آیند.
در پایان خوب است بدانید که این دان ها و خوراک های باکیفیت هم اکنون در بیشتر نقاط کشور بصورت عمده و کلی قابل خریداری اند و در قیمت های بسیار پایینی بفروش می رسند.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

پاسخی بگذارید