خرید انواع دان مرغ گوشتی و تخمگذار

مرغ های گوشتی و مرغ های نژاد تخمگذار دو دسته بزرگ از طیور پرورشی پرجمعیت هستند که برای این طیور انواع مختلفی دان باکیفیت تولید می گردد و توسط مراکز خرید معتبر ارائه می شود.
این روزها مرغ ها از مهم ترین پرندگان پرورشی هستند که در نژاد های تخمگذار و گوشتی مورد نگهداری قرار گرفته اند و در فارم ها و مزارع بزرگ پرورش داده می شوند.
مرغ های گوشتی و تخمگذار که دو دسته از پرجمعیت ترین پرندگان اهلی هستند دارای محصولاتی می باشند که هریک به نوبه خود اصلی ترین منبع تامین کننده املاح معدنی هستند و پروتئین باکیفیتی را به بدن مصرف کنندگان وارد می سازند.

دان مرغ و نقش آن در تولید گوشت و تخم مرغ

در برنامه های پرورشی این طیور سودمند نیز تغذیه پررنگ ترین نقش را دارد و اگرچه سن، نژاد یا وضعیت پرورش و شرایط آن هم از ملاک های مهم محسوب می شوند اما این تغذیه است که تعیین کننده اصلی کیفیت محصولات می باشد و حتی سلامتی مرغ ها را تضمین می کند به همین خاطر امر خوراک دهی به این طیور مورد توجه پرورش دهندگان است.
در امر خوراک دهی به مرغ ها نیز بهترین محصولات بکار رفته اند و دان مرغ باکیفیتی را تشکیل می دهند که این دان های تولید شده خود چندین نوع مختلف را شامل می شوند و هریک بسته به سن، نژاد یا هدف تولید محصول و نوع محصول در تغییرند.
برخی از دان های تولید شده بنا بر سن طیور تولید شده اند و برخی دیگر هم بر اساس نوع محصول تولید شده مثل تخم یا گوشت.
دان محصولی است که مواد معدنی و املاح مفیدی در خود دارد و از محصولات خوراکی بسیار باکیفیت تولید شده بنابراین به محص ورود به بدن طیور به تامین نیازهای شان منجر می شود و هرنوع کمبودی را رفع می نماید تا مرغ ها بتوانند تمرکز شان را به تولید محصول معطوف کنند به بیانی دیگر مرغ ها تا وقتیکه احتیاجات و کمبودهای شان را مرتفع نسازند قادر به تولید محصول باکیفیت و باب میل پرورش دهندگان نخواهند بود پس باید شرایطی ایجاد کرد که مرغ ها بتوانند بهترین محصول را تولید کنند و آن شرایط هم ارائه بهترین دان و جیره غذایی ست.
با ارئه دان مرغوب و باکیفیت نه تنها محصولاتی بهتر تولید می شوند بلکه از نظر کمی تولیدات افزایش چشمگیری دارند و همچنین مرغ ها سلامت شان تضمین می گردد در نتیجه بیماری به گله سرایت نمی کند و به همان نسبت سلامت محصولات تولید شده حفظ می شود.
درکل دان مرغ تنها یک غذا برای مرغ های گوشتی و تخمگذار نیست بلکه یک داروی تقویتی هم محسوب می شود که به تکمیل مواد مورد نیاز بدن شان منجر شده و سلامت جسمی شان و همچنین سلامت محصولات تولید شده از آنها را حفظ می کند.
امروزه انواع مختلفی دان در این راستا تولید و تهیه می شوند که تماماً از ترکیبات عالی و مغذی برخوردارند و هرکدام با نام تجاری خاصی به بازار وارد شده اند و همچنین بسته به سن مرغ ها یا نژاد و نوع شان این دان ها دارای مواد متغیری هستند بعنوان مثال برای مرغ های تخمگذار دان سرشار از کلسیم و صدف معدنی بکار می رود و برای مرغ های گوشتی دان مرغ سرشار از پروتئین مناسب تر می باشد.
درپایان خاطر نشان شویم که دان مرغ و انواع مختلفی ازین قبیل محصولات هم اکنون توسط مراکز فروش اینترنتی ارائه می شوند که در قیمت های روز با سطح کیفی بالا قابل خریدای اند.
خرید دان مرغ
منبع: خوراک دام و طیور ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما