تولید دان مرغ گوشتی با ضایعات کشاورزی

ضایعات کشاورزی محصولات گوناگونی را شامل می شوند که اغلب شان در تولید دان مرغ گوشتی بکار می روند و بعنوان یک منبع اصلی با منشا گیاهی بکار می روند.
امروزه مشکل کمبود منابع غذایی یکی از اصلی ترین مسائلی هستند که در صنایع خوراک و غذا مورد توجه قرار گرفته اند به همین علت برخی از مراکز تولیدی خوراک دام و طیور با استفاده از برخی منابع بلا استفاده توانسته اند با محدودیت منابع غذایی کنار آیند و در این راستا صرفه جویی کنند.

ضایعات کشاورزی در دان مرغ

ضایعات کشاورزی یکی از منابعی هستند که بلا استفاده هستند و در عین حال دارای املاح معدنی و ریزمغذی های فراوان می باشند و همچنین در تولید خوراک و دان مرغ گوشتی کاربرد دارند.
یکی از محصولاتی که در زمره ضایعات کشاورزی قرار می گیرد کنجاله ها هستند البته این کنجاله ها در تولید برخی محصولات خوراکی برای انسان ها هم کاربرد دارند ولی در مجموع کاربرد شان بیشتر به تولید دان منتهی می گردد.
دان هایی که برای مرغ های گوشتی تولید می شوند باید بهترین پروتئین را داشته باشند و همانطور که می دانید دان مرغ باید چند منبع اصلی داشته باشد که یکی ازین منابع گیاهان هستند بنابراین کنجاله ها یا ضایعات کشاورزی می توانند بعنوان یکم منبع با منشا گیاهی بکار روند و به تامین بخش هایی از احتیاجات مرغ ها کمک کنند مثل پروتئین گیاهی یا ویتامین.
کنجاله ها دارای پروتئین فراوان می باشند و خوب است بدانید که ضایعات میوه نیز در این راستا استفاده می شود یعنی برای تولید ان مرغ گوشتی ضایعات میوه جات هم استفاده می گردند و بهترین منبع ویتامینه برای این طیور پرورشی محسوب می شوند.
منبع: خوراک دام و طیور ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما