تولید دان جوجه مرغ های یکروزه گوشتی

دان جوجه مرغ های یکروزه امروزه برای جوجه های یکروزه گوشتی تولید می شود که تحت عنوان استارتر یا نام های دیگر عرضه شده و بصورت آماده در اختیار پرورش دهندگان قرار می گیرند.
برای جوجه مرغ های یکروزه گوشتی امروزه دان و جیره های غذایی خاصی تولید و فرموله می شوند که این محصولات سرشار از پروتئین هستند و بصورت آماده عرضه می گردند.
دان تولید شده برای این جوجه ها در نام های مختلفی ارائه می شوند که دان استارتر یکی از آنهاست و برای جوجه های یکروزه تا سن بیست و یک روزگی مناسب می باشد و بهترین منبع تامین کننده احتیاجات این جوجه ها محسوب می شود.

بهترین دان جوجه مرغ های یکروزه

تغذیه جوجه ها در روز های ابتدایی پرورش همواره از اهمیت بالایی برخوردار است. تغذیه درست و یا نادرست در این مقطع می تواند سرنوشت دوره را تحت تاثیر قرار دهد.خوراک های این دوره علاوه بر ارزش غذایی که باید بسیار غنی باشد، شکل و ظاهرشان نیز بسیار مهم بوده و باید با توجه به ساختار بدن جوجه ها تولید گردد.این مجموعه با در نظر گرفتن تمامی این عوامل با بهره گیری از کارشناسانی با تجربه، بهترین ها را به مشتریان خود هدیه می نمایند.

مجموعه بازرگانی مارچ این محصولات را به صورت عمده به تمامی نقاط کشور پخش می کند و با توجه به کیفیت خوب محصولاتش همواره نظر خریداران عمده را به سمت خود جلب کرده است. مجموعه ی تولیدی بازرگانی مارچ محصولات را به طور عمده و در کمترین زمان و با کم ترین هزینه به دست مصرف کنندگان محترم می رساند.شما میتوانید از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت با ما در اتباط باشید.

بهترین دان جوجه مرغ های یکروزه

قیمت انواع دان جوجه یک روزه مرغوب

انواع جوجه یک روزه چه خوراک هایی برای رشد نیاز دارند؟ آیا دان های مرغوب موجود در بازار به نسبت قیمت آنها برای پرورش مرغ مناسب است؟

مراحل پرورش مرغ در مرغداری های صنعتی به صورت معمول ۴۵ روز به طول می انجامد. یکی از مراحل حساس پرورش روزهای ابتدایی دوره است.

جوجه در روزهای اول پرورش به پروتئین بیشتری نیاز داشته و این مستلزم این است که منابع تامین پروتئین نظیر سویا بیشتر استفاده شده باشند.

با توجه به این که اندازه دان در این مرحله نیز بسیار مهم است، استفاده از دان هایی با قطر ۲ میلی متر می تواند بسیار مناسب باشد.

در دان های آماده علاوه بر ذرت و سویا از مواد معدنی و ویتامینه نیز برای بالانس کردن جیره بهره گرفته شده است.

فروش عمده بهترین دان جوجه یک روزه

فروش عمده بهترین دان جوجه یک روزه یکی از عناوینی است که توسط متقاضیان زیادی جستجو می گردد.

تغذیه جوجه ها در روز های ابتدایی پرورش همواره از اهمیت بالایی برخوردار است. تغذیه درست و یا نادرست در این مقطع می تواند سرنوشت دوره را تحت تاثیر قرار دهد.

خوراک های این دوره علاوه بر ارزش غذایی که باید بسیار غنی باشد، شکل و ظاهرشان نیز بسیار مهم بوده و باید با توجه به ساختار بدن جوجه ها تولید گردد.

این مجموعه با در نظر گرفتن تمامی این عوامل با بهره گیری از کارشناسانی با تجربه، بهترین ها را به مشتریان خود هدیه می نمایند.

جیره استارتر ۱

جیره استارتر ۱

این جیره برای تغذیه دوره پرورش جوجه های بومی اولیه و اسکلت بندی جوجه ها از اهمیت زیادی برخوردار است ، لذا میزان تراکم مواد مغذی این جیره هم به طبع باید بالا باشد. مهمترین ماده مغذی که در این جیره باید مورد توجه باشد، میزان پروتئین خام و سطح اسیدهای آمینه بخصوص اسیدهای آمینه ضروری می باشد. هدف ما از این جیره رسیدن میانگین وزن جوجه مرغها به وزن ۱۷۰ گرم در مدت سه هفته می باشد. نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که تغییر جیره باید بر اساس رسیدن وزن گله به وزن مورد نظر باشد نه بر اساس سن و در صورت پایین بودن میانگین وزن گله باید مصرف این جیره ادامه یابد. مثالی از جیره استارتر ۱ در پرورش جوجه های بومی بعنوان یک راهنما برای شناخت و تعیین میزان مواد مغذی مورد نیاز و چگونگی تغییر میزان مواد مغذی در طول دوره پرورش در جدول شماره ۵- ۷ نشان داده شده است.

* جوش شیرین یا بیکربنات سدیم (NaHCO۳) دارای خاصیت بافری بوده و باعث تعادل بین اسید و باز بدن بخصوص در شرایط استرسی گرمایی می شود. یافته های تحقیقاتی بیانگر این است که استفاده از جوش شیرین باعث اثر بخشی بهتر داروهای کوکسید و استات می شود از طرفی بخاطر جایگزینی جوش شیرین به جای بخشی از نمک مصرفی، باعث کاهش مصرف آب و بهبود کیفیت بستر می شود. لذا برای بهبود رشد جوجه ها توصیه می شود از جوش شیرین در جیره جوجه های بومی استفاده شود.

** تعادل الکترولیت جیره بر روی متابولیسم اسیدهای آمینه، ویتامین D و کلسیم موثر است و عدم تعادل الکترولیت اثر نامطلوبی بر روی مصرف خوراک، رشد و ضریب تبدیل و کیفیت بستر خواهد داشت. همچنین تعادل الکترولیت بر روی پاسخ های سیستم ایمنی هم تاثیر گذار است.

تعادل الکترولیت جیره عمدتاً تحت تاثیر یونهای سدیم، پتاسیم و کلر است و برای سهولت می توان تعادل الکترولیت جیره را از تفاضل بین میلی اکی والانهای کلر از مجموع میلی اکی والانهای سدیم و پتاسیم در هر کیلوگرم از جیره مصرفی تعریف نمود. در شرایط آب و هوایی معتدل تعادل ۲۵۰ میلی اکی والان در کیلوگرم و برای شرایط تنش حرارتی ۳۵۰ میلی اکی والان توصیه شده است. با توجه به اینکه بیشتر نقاط کشور دارای آب و هوای گرم و خشک است لذا توصیه می شود که تعادل الکترولیت جیره بالاتر از ۲۵۰ میلی اکی والان در نظر گرفته شود.

جیره استارتر ۲:

بعد از ۳ هفتگی و رسیدن میانگین وزن گله به حدود ۱۷۰ گرم جایگزین جیره استارتر ۱ می شود. میزان پروتئین این جیره حدود ۱۹ درصد و سطح اسید آمینه پائین تری نسبت به جیره اول دارد و این جیره تا زمانی که میانگین وزن گله به حدود ۴۰۰ گرم برسد ادامه مییابد.

مناسب ترین جیره برای تغذیه مرغ

در تمام مرغداری ها، بیشترین هزینه ای که پرورش دهندگان متحمل می شوند، شامل جیره نویسی غذای پرندگانی است که، پرورش می دهند. از این رو بهترین جیره ای که می توان برای تغذیه طیور استفاده کرد، جیره ای است که ، طبق فاکتورهای غذایی، استاندارد است  یعنی از مواد با کیفیت، قابل دسترس و موادی که قیمت مناسبی هم دارد، تولید شده باشد. تمام اقلامی که در تهیه جیره استفاده می شود باید طوری توازن و تعادل داشته باشند که مواد مغذی به اندازه کافی در جیره وجو داشته باشد در غیر این صورت ممکن است، پرندگان دچار کمبود و فقر غذایی شده و شرایط موجهی برای ادامه رشد نداشته باشند.

اگر می خواهید برای طیور جیره مناسبی بنویسید، به نکات زیر توجه کنید.

  • نیاز های غذایی  پرنده های پرورشی خود را بشناسید.

  • ازتوازن ونوع مواد مغذی موجود در مواد جیره اطلاع داشته باشید.

نیازهای غذایی پرندگان بسته به گونه (بوقلمون، مرغ، بلدرچین، کبک و …)، نژاد (گوشتی یا تخمگذار (سن، و شرایط محیطی و پرورشی با یکدیگر فرق دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما