تولید انواع دان مرغ باکیفیت

انواع مختلفی از دان های آماده امروزه مخصوص مرغ های گوشتی و تخمی یا مولد تولید می گردند که این دان ها همگی باکیفیتی بالا تهیه و توسط معتبر ترین شرکت های عرضه کننده به خرداران عرضه می شود.
دان مرغ محصولی بعمل آمده از چندین ماده خوراکی است که به سوخت و ساز بدن مرغ کمک می کند و به رشد و نمو اندام ها منجر می شود.
دان مرغ در کیفیت های گوناگونی تولید می گردد اما شرکت های معتبر امروزه باکیفیت ترین محصولات را تولید و توزیع می نمایند.
در این دان های عرضه شده مواد خوراکی از سه منبع گیاهی معدنی و حیوانی بکار رفته اند و از جوجه های یکروزه گرفته تا طیور بالغ و چند ساله می توانند از این دان ها مصرف نمایند.

بهترین دان مرغ

همانطور که اشاره شد دان مرغ با کمک مواد خوراکی اعلا و مرغوب تهیه می شود و با بهترین منابع پروتئینه و ویتامینه بعمل می آید. این محصولات امروزه برای انواع مختلفی از مرغ های تخمی، گوشتی، زینتی و مولد تولید می شوند که هریک از این مرغ ها باید دان خاص خودشان را مصرف کنند بعنوان مثال برای تولید گوشت بیشتر باید مرغ های گوشتی از دان های مخصوص خود استفاده کنند و هیچگاه مرغ های یکساله تخمی نباید از دان استارتر جوجه گوشتی مصرف کنند چراکه بدن مرغ های تخمی به برخی مواد نیاز دارد که جوجه های گوشتی محتاج بدان نیستند یا کمتر نیاز دارند.
البته خوب است بدانید که مواد بکار رفته در تمامی این دان ها یک نوع هستند و تنها در میزان و اندازه مصرف تفاوت دارند و جالب است بدانید که این محصولات با استفاده از نرم افزار های ویژه فرموله گشته اند و مواد با محاسبات استاندارد در هم مخلوط می شوند.
دان مرغ زمانیکه ر خط تولید تهیه می شود مواد خوراکی سالم و باکیفیت در آن بکار می رود که برخی از این خوراکی ها عبارتند از کنجاله سویا، کنجاله های کنجد، کنجاله بادام زمینی، کنجاله آفتاب گردان، سبوس گندم، سبوس برنج، سبوس جو، یونجه، دانه غلات و دیگر افزودنی ها همچون آنتی بیوتیک، مولتی ویتامین، پودر ضایعات گوشتی و بطور کلی منابع حیوانی و گیاهی دیگر.
مرغ ها با مصرف این دان ها بهترین رشد و نمو را دارند و می توانند در زمان کوتلهی بهترین تولیدات را داشته باشند.
منبع: خوراک دام و طیور ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما