توزیع عمده بهترین دان جوجه مرغ گوشتی

دان جوجه مرغ گوشتی با مغذی ترین مواد و بهترین خوراکی ها تولید می شوند که برای جوجه مرغ های گوشتی بصورت آماده عرضه می شوند و تحت عنوان دان استارتر، پیش دان یا میان دان و… بصورت عمده توزیع می گردند.
جوجه مرغ های گوشتی پرنده هایی هستند که به خاطر توانایی منحصر به فردشان در تولید گوشت مورد توجه قرار گرفته اند و قادر هستند که ظرف مدت محدودی بیشترین رشد را داشته باشند و وزن زیادی بدست آورند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دان جوجه مرغ گوشتی
این جوجه مرغ ها اگر چه به خاطر نژاد خاص شان رشد بسیار زیاد و سریعی دارند اما باید از زمان تولد تا سه هفتگی از بیشترین توجه برخوردار باشند چراکه در این دوره زمانی کوتاه بسیار حساس هستند و به زودی مریض می شوند و حتی ممکن است با یک تغییر دمای ساده از بین بروند بنابراین امروزه برای جوجه ها دان خاصی فرموله می گردد که این دان ها با نام های تجاری گوناگون عرضه می شوند ولی اغلب شان تحت عنوان استارتر قابل خریداری هستند.

دان جوجه مرغ گوشتی

همانطور که گفتیم جوجه های گوشتی از زمان تولد تا سه هفتگی حساس هستند و از دان خاصی باید مصرف کنند اما این بدان معنا نیست که از سه هفتگی به بعد آنها را با نان خشک سیر کنیم. اگر می خواهید که جوجه ها بهترین گوشت را در زمان کم تولید نمایند باید تا آخرین روزیکه به کشتارگاه منتقل می گردند از تغذیه و شرایط پرورشی مساعد برخوردار گردند.
تغذیه خوب یعنی اینکه در دان مصرفی شان سه منبع مهم استفاده شده باشد که این سه منبع عبارتند از خوراکی هایی با منشا گیاهی که این منابع از گیاهان بدست آمده اند مثل دانه غلات یا سبوس این دانه ها و یا کنجاله ها.
منبع دوم شامل منابع حیوانی است که منظور از آن خوراکی هایی می باشد که منشا آنها حیوانات می باشند، که می توان به موادر زیر اشاره نمود

  • پودر گوشت
  • پودر ضایعات کشتارگاه ها

دان جوجه مرغ گوشتی

سومین منبع هم منابع معدنی هستند که این منبع از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه بیشتر نیازهای جوجه ها از طریق این منبع تامین می شوند و شامل مواد معدنی ای همچون ویتامین ها، فسفر، کلسیم، کربوهیدرات، اسید های چرب ضروری، پروتئین ها و غیره می باشند و برای اینکه این منابع مورد استفاده قرار بگیرند گاهی از خوراکی ها استفاده می شود و گاهی هم از دارو ها مثل پروبیوتیک ها، پری بیوتیک ها، آنتی بیوتیک ها، رنگدانه ها یا مولتی ویتامین ها و …
بطور کلی دان جوجه های گوشتی اگر به خوبی فرموله شود و مواد بکار رفته بالانس باشند جوجه ها می توانند تا هشتاد درصد رشد خوب داشته باشند و بیست درصد دیگر هم مربوط به بهداشت یا وضعیت نور و دما می شود.
امروزه این دان های مقوی و کامل بصورت عمده قابل خرید هستند و توسط مراکز معتبر توزیع می گردند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما