توزیع دان مرغ باکیفیت بصورت عمده

دان مرغ باکیفیت محصولی است که بطور مستقیم در بهتر شدن کیفیت گوشت و تخم مرغ ها دخیل می باشد و امروزه نیز این دان های مرغوب بصورت عمده پخش و توزیع می گردند و به مصرف طیور پرورشی می رسند.
مرغ ها یا دیگر پرندگان پرورشی امروزه با هدف تولید گوشت از پرورش بسیار گسترده ای برخوردارند یعنی در تمامی نقاط کشور شاهد پرورش این طیور می باشیم و گوشت بعمل آمده از آنها نیز در زمره پرمصرف ترین محصولات غذایی پروتئینه قرار دارند.
از آنجایی که مصرف گوشت مرغ بیش از پیش رایج شده است باید در خصوص پرورش این پرندگان نکاتی را به یاد داشته باشید و اگر قصد پرورش این طیور را دارید به این نکات توجه کنید.

دان مرغ باکیفیت و تولید گوشت سالم

همانطور که گفتیم برخی نکات باید در پرورش مرغ ها مورد توجه قرار گیرند مثل کنترل بیماری، رعایت بهداشت یا شرایط و بستر پرورشی مساعد ولی در این بین تغذیه نقش پررنگ تری دارد و اگر مرغ ها از نظر تغذیه کنترل کافی نشوند ممکن است گوشت کیفیت کمی داشته باشد و حتی موجب بروز بیماری در مصرف کنندگان شود بنابراین دان مرغ و کیفیت آن حائز اهمیت می باشد.
دان مرغ طبق تعریف محصولی است که با دو هدف به مرغ ارائه می شود یکی سیر کردن مرغ ها و دیگری تامین احتیاجات جسمی شان.
دان مرغ اگر باکیفیت باشد هم می تواند مرغ را به خوبی سیر کند و هم درصد بیشتری از احتیاجات و نیازهایش را مرتفع می سازد در نتیجه مرغ گوشتی سالم و مقوی دارد و مصرف کنندگان گوشت نیز از سلامت جسمی برخوردار می گیردند اما فرض کنید دان مرغ دارای مواد معدنی کافی نباشد در اینصورت مرغ به خوبی سیر نمی شود و اگر هم سیر شود مواد معدنی مورد نیازش را نمی تواند تامین کند در نتیجه گوشت این مرغ ها کم کیفیت بوده و حتی برای سلامت مصرف کنندگان تهدیدآمیز خواهد بود.
با این وجود در می یابیم که دان مرغ نه تنها سلامت مرغ را در پی دارد بلکه روی سلامت جسمی ما هم موثر است پس این نیاز حس می شود که از دان های باکیفیت استفاده شود به همین خاطر امروزه دان های عرضه شده زیر نظر بهداشت و متخصصان تولید می گردد و با استفاده از باکیفیت ترین و مغذی ترین مواد معدنی تولید می گردد.
همان اندازه که کمبود مواد معدنی بر کاهش کیفیت دان مرغ اثرگذار است، استفاده بیش از اندازه مواد معدنی در دان مرغ هم موجب مسمومیت مرغ ها می شوند به همین خاطر بر اساس یک برنامه و فرمول خاص این محصولات تولید می گردند و از نظر علمی و تخصصی دان های تولید شده بالانس هستند یعنی میزان مواد بکار رفته در آنها هم اندازه است.
لازم به ذکر است امروزه دان هایی که با روش های استاندارد بطور بالانس تولید می شوند بصورت عمده نیز قابل خریداری اند و با بهترین قیمت ها توزیع می گردند.
منبع: خوراک دام و طیور ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما