تهیه دان اعلا برای مرغ های صنعتی

دان اعلا به محصولی گفته می شود که به بهترین شکل به رفع نیاز های مرغ های صنعتی بپردازد و مرغ را برای تولید بیشتر کمک کند ازین و امروزه می توان این دان های مقوی را با کیفیت بالا تهیه کرد.
مرغ های صنعتی با دو هدف تولید تخم و گوشت در مرغداری یا دیگر مراکز پرورش می یابند و از آنجایی که کشورمان هفتمین صادر کننده گوشت مرغ در دنیاست، اهمیت تغذیه مرغ ها پیش می آید.
مرغ ها تا زمانیکه دان مقوی در اختیار داشت هباشند می توانند از هر نظر بهترین تولید را داشته باشند اما چنانچه در جیره های غذایی مواد مفید پیدا نکنند و نیازهای شان تامین نشود دیگر از تولید باز می مانند و حتی از بین می روند پس تغذیه نقش مهمی دارد.
در این خصوص دان های آماده با اشکال گوناگون عرضه می شوند که برخی ازین دان ها در نوع کنستانتره بوده و برخی هم با نام استارتر در بازار عرضه می شوند.
دان های عرضه شده بر حسب سن، نژاد یا محصول تولید شده فرمول متفاوتی در تولید دارند و میزان مواد معدنی بکار رفته در آنها در هر نوع به یک مقدار خاص مورد استفاده قرار گرفته است.

منابع ضروری موجود در دان مرغ

دان مرغ خوب محصولی است که در آن سه منبع وجود دارد و مواد اولیه ای که در تولید دان بکار می روند در سه دسته معدنی و حیوانی و گیاهی قرار دارند.
مواد اولیه ای که منبع گیاهی را شامل می شوند باعث می گردند مرغ های صنعتی نیاز شان به مواد معدنی مثل پروتئین گیاهی را تامین کنند، مواد اولیه ای که منشا حیوانی دارند نیز باعث می شوند که مرغ ها نیاز شان را به برخی از مواد دیگر تامین کنند مثل کلسیم یا پروتئین های حیوانی.
بطور کل هریک از مواد اولیه بکار رفته در دان مرغ موجب تامین قسمتی از نیازهای مرغ ها می شوند ازین رو مصرف این محصولات بهترین راه پرورش مرغ های صنعتی گوشتی و تخمی بوده و با هزینه کمی قابل خریداری هستند.
برای تهیه بهترین دان مرغ اعلا نیز می توان از مرکزهای معتبر عرضه کننده خوراک دام و طیور این محصول را خریداری کرد.
منبع: خوراک دام و طیور ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما